Dom do góry nogami na Kaszubach – dlaczego warto zobaczyć?

Kaszuby mają wiele do zaoferowanie pod względem turystycznym. Z pewnością największą zaletą tego regionu jest ich położenie. Kaszuby to przede wszystkim zjawiskowe spotkanie z naturą, która zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżnych. Ale dla większości największą atrakcją Kaszub jest dom do góry nogami.

Czemu warto zobaczyć dom do góry nogami na Kaszubach

Dom do góry nogami na Kaszubach jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji tego regionu. Budynek powstał w Centrum Edukacji i Promocji regionu w Szymbarku.

Mimo że miejscowość nie jest położona bezpośrednio nad polskim morzem, to przez cały rok miejsce cieszy się dużą frekwencją. Domek do góry nogami w Szymbarku robi wrażenie od pierwszych chwil. Przede wszystkim ze względu na swoje rozmiary, bowiem po przyjeździe pierwsze co rzuca się w oczy, to stojący na dachu dom, wielkością przypominający każdy normalny budynek mieszkalny. Zanim wejdziemy do środka warto być świadomym, że może nam się zawrócić w głowie. Wszystko jest odwrócone do góry nogami, więc osoby z poważnymi zaburzeniami błędnika, powinny jednak zrezygnować z wizyty w tym domu. Realistyczna przestrzeń i chodzenie po suficie sprawa, że turyści tracą równowagę i czują się tak, jak po spożyciu alkoholu. Wnętrze budynku utrzymane jest w stylu PRL-u, co ma swoją symbolikę.

Według twórców, to właśnie w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej cały nasz kraj był wywrócony do góry nogami. Niektórzy doszukują się również w domku do góry nogami metafory współczesności, gdzie dla niektórych wszystko jest odwrotnie niż powinno. Dom do góry nogami to z pewnością świetna atrakcja Kaszub, przeznaczona dla całej rodziny.