Piękne i nastrojowe Kaszuby – co warto wiedzieć?

Jest to zakątek zielony, nastrojowy i na pewno idealny na wakacje lub miły weekend. Na Kaszubach miło spędza się wolny czas. Zamek w Bytowie to piękny zabytek, który sprawdza się doskonale. Jest to miejsce dla każdego, zabytek naprawdę wysokiej klasy.

Budowla pochodzi z XIV i XV wieku. Kiedyś była to siedziba prokuratora krzyżackiego. Później zamek stał się własnością książąt pomorskich. Zamek jest często odwiedzany przez wiele osób i jest doceniany przez znawców tematu.

Krzyżacy byli obecni na Kaszubach

Bytów ulokowany jest między Słupskiem a Kościerzyną. Miasto jest piękne, efektowne i chętnie odwiedzane. Zamek krzyżacki jest jego najważniejszym punktem. Dzięki takiemu zamkowi można spokojnie nacieszyć się tym, co najpiękniejsze. Polacy cenią takie miasto i chętnie się nim cieszą. Polakom podoba się zwiedzanie zamku samodzielne lub z przewodnikiem. Kiedyś była to siedziba graniczna, miejsce goszczące administrację. Dzisiaj jest to miejsce odwiedzane chętnie i doskonale znane miejscowym. W lecie przeżywa prawdziwy najazd turystów.

W zamku ulokowane jest Muzeum Zachodniokaszubskie, obfitujące w zbiory i na pewno godne uwagi2

Do tego muzeum zawitać mogą tysiące turystów, którzy chcą poznać to, co najlepsze i naprawdę najciekawsze. Zbiory są wyjątkowe, podobają się Polakom i dają wiedzę o historii miejsca. Bytów jest historycznym miasteczkiem, a dzieje osady były znane już w XII wieku. Na pewno warto miło spędzić tam czas i spokojnie rozkoszować się tym, co najlepsze i najpiękniejsze. W zamku ulokowano też biblioteki, informację turystyczną oraz stowarzyszenia.