Kraina tysiąca jezior, czyli Warmia i Mazury

Czy wiesz, że…? Poznaj ciekawe informacje dotyczące naszego regionu.

 

Nasze województwo położone jest w północno-wschodniej części Polski. Znajduje się nad Zalewem Wiślanym, tuż obok obwodu kaliningradzkiego. W naszym rejonie mieszka prawie 1,5 miliona osób. Stolicą Warmii i Mazur jest Olsztyn, a inne znane miasta w regionie to na przykład Ełk oraz Elbląg. Województwo warmińsko-mazurskie jest czwartym pod względem wielkości województwem w Polsce.

Warmia i Mazury to popularna destynacja wielu turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. To również interesujący obszar dla inwestorów. Głównymi dziedzinami tutejszej gospodarski jest m.in. turystyka, produkcja zdrowej żywności, produkcja maszyn i urządzeń, przemysł drzewny, produkcja jachtów, ekoturystyka, przemysł meblarski. W naszym regionie występują też inwestycje związane z inteligentnymi specjalizacjami w obszarze np. ekonomii wody.

Do Warmii i Mazur można dojechać w łatwy sposób, dzięki ekspresowej „siódemce”. Do wskazanego miejsca prowadzą również liczne połączenia pociągów. Zaletą naszego obszaru jest również bezpośredni dostęp do morza, dzięki portowi morskiemu w Elblągu.