Majówka na Warmii i Mazurach – to jest to!

Jak spędzić wolny czas na Warmii i Mazurach? Podpowiadamy!

 

Majówka to dobry czas, aby pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Zdecydowanie dużo relaksu przynosi nam przebywanie na łonie natury. W związku z tym dużą popularnością w okresie długiego weekendu oraz letniego, cieszy się obszar Warmii i Mazur. To zdecydowanie miejsce do spędzenia wolnego czasu. Jak można spożytkować ten czas w naszym regionie? Odpowiadamy!

Zdecydowanie majówkę można wykorzystać na zwiedzanie malowniczych miast ora wsi. W końcu Warmia i Mazury to obszar o niezwykle bogatej historii, niezwykłych zabytkach, zapierających dech w piersiach krajobrazach. Będąc w tym regionie warto zobaczyć m.in. Katedrę w Olszynie, Kanał Elbląski, Zamek w Nidzicy. Wycieczka po lokalnych wsiach i miasteczkach to dobra propozycja na zapoznanie się z kulturą regionu.

Dużą popularnością cieszy się wypoczynek nad jeziorami. W końcu Warmia i Mazury to kraina tysiąca jezior. Na miejscu można wypożyczyć rowery wodne, kajaki, jachty. Będąc na Warmii i Mazurach zdecydowanie warto jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. Świetną aktywnością jest zada na rowerze. To idealne miejsce dla miłośników tej aktywności, ponieważ znajdują się tutaj liczne trasy rowerowe prowadzące przez malownicze krajobrazy. Warto wybrać się na spacer po lasach i parkach krajobrazowych.

Koniecznie trzeba również postawić na odkrywanie lokalnej kuchni! Nasz region słynie z wyjątkowych smaków. Do regionalnych przysmaków można zaliczyć potrawy z ryb, mięs oraz owoców. Popularnością cieszy się pstrąg smażony na maśle, kiszone ogórki oraz pyzy z mięsem.