Samin: Policja ujawnia naruszenia przepisów ruchu drogowego

Na terenie gmin Dąbrówno i Małdyty doszło do poważnych naruszeń zasad bezpieczeństwa na drogach. W miejscowości Samin, policja z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymała dwóch kierowców za rażące przekroczenie prędkości. Zdarzenia miały miejsce 27.10.2023 r.

Dwaj mężczyźni zostali przyłapani na przekroczeniu prędkości 50 km/h w obszarze zabudowanym. Jeden z nich pędził z prędkością 106 km/h, drugi natomiast jechał jeszcze szybciej – 114 km/h. W obu przypadkach konsekwencje były poważne – policjanci zatrzymali im prawa jazdy, a na dodatek zostali ukarani mandatami karnymi.

Kolejnego dnia, 28.10.2023 r., na terenie gminy Małdyty odnotowano kolejne naruszenie przepisów ruchu drogowego. W miejscowości Zajezierze 47-letnia kobieta straciła kontrolę nad swoją toyotą i uderzyła w barierę energochłonną. Na szczęście, kobieta była trzeźwa i nie odniosła poważnych obrażeń wymagających hospitalizacji.

Ten sam dzień przyniósł jeszcze jedno wykroczenie. Policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która prowadziła audi bez posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdem. Sprawa ma zostać skierowana do sądu.