Śledztwo w sprawie niezidentyfikowanego obiektu odkrytego w Miłakowie, potwierdzenie zaangażowania służb przez ministra obrony narodowej

Wskazówki sugerują, że w małej wiosce Miłakowo odkryto tajemniczy obiekt. Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że wszystkie zaangażowane służby, w tym policja, są skoncentrowane na wyjaśnieniu tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że odkryty materiał jest specjalistycznym balonem.

Kuriozalny obiekt został odsłonięty w okolicach Miłakowa w województwie warmińsko-mazurskim. „Fakt” informuje, że pierwsze ustalenia sugerują, że może to być balon meteorologiczny.

Popołudniowe informacje na ten temat przekazał szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz. Stwierdził, że policja i wszelkie zaangażowane służby są w pełni zaangażowane w wyjaśnienie sytuacji. Bazując na zdobytych dotychczas wiadomościach, najbardziej prawdopodobną hipotezą jest, że upadły obiekt to balon meteorologiczny. Takie zdarzenia nie są niespotykane, jednak każdemu z nich przywiązujemy dużą wagę – podkreślił Kosiniak-Kamysz, cytowany przez Onet.

Dodatkowo, Prokuratura Okręgowa w Elblągu przekazała informacje, że obiekt został odpowiednio zabezpieczony i zostanie poddany dalszym badaniom.