Szlakiem Mikołaja Kopernika – konkurs

Ogłoszono konkurs dla dzieci i młodzieży w naszym regionie. Konkurs został ogłoszony przez Samorząd Województwa. Konkurs promowany jest pod hasłem „Szlakiem Mikołaja Kopernika” i związany jest z obszarem informatyczno-technologicznym. Wydarzenie jest realizowane w ramach obchodów 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Jak wiemy Mikołaj Kopernik był wyjątkowym naukowcem i astronomem. Działał zgodnie z zasadą „myśl-badaj-odkrywaj”. Konkurs ma zachęcić młodych mieszkańców Warmii i Mazur do wykazywania podobnej postawy jak Mikołaj Kopernik oraz chęci podejmowania najróżniejszych działań związanych z twórczością i działaniami naukowo-badawczymi.

Przedsięwzięcie ma również na celu zachęcenie i rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności związanych z nowymi technologiami, działem IT, a także umiejętnością pracy zespołowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w podziale na kategorie wiekowe oraz tematyczne takie jak: treści wideo, rysunek cyfrowy, druk 3D, strony www, gry, prototypy robotów, aplikacje itp.