Wilczy Szaniec – niemy świadek historii II wojny światowej

Jedną z historycznych atrakcji urokliwej krainy Warmii i Mazur jest położony nieopodal Gierłoży Wilczy Szaniec – dawna kwatera Adolfa Hitlera, słynna głównie dzięki przeprowadzonemu w lipcu 1944 roku przez pułkownika Clausa von Stauffenberga nieudanemu zamachowi na życie wodza III Rzeszy.

Historia II wojny światowej – Wilczy Szaniec

Do czasów współczesnych przetrwała jedynie część zabudowań z czasów wojny. Udostępniane są one do zwiedzanai turystom, którzy poruszają się po specjalnie wytyczonych szlakach. Każdy z nich został opatrzony tablicami z informacjami dla zwiedzających. Nieocenioną pomocą dla nich są też mapy z opisami tras, które można nabyć tuż przed rozpoczęciem zwiedzania. Istnieje również możliwość skorzystania z usług przewodnika i wysłuchania jego opowieści o historii tego niesamowitego miejsca.

Wilczy Szaniec – śladami Adolfa Hitlera

Spacerując po dawnej  kwaterze przywódcy nazistowskich Niemiec amatorzy historycznych atrakcji obejrzą schrony oraz zrujnowany bunkier Adolfa Hitlera, w którym dawniej mieściło się także jego mieszkanie. Będą mieli możliwość wejść na strzelnicę, gdzie zgromadzono repliki niemieckiej broni z lat czterdziestych. Mogą także wsiąść do pojazdu opancerzonego z tamtych lat i odbyć nim wycieczkę po Wilczym Szańcu. Czeka na nich również pasjonująca ekspozycja poświęcona uczestnikom powstania warszawskiego oraz walkom powstańczym. Aby jeszcze wzbogacić tę interesującą lekcję historii, dla przybyszów przygotowano specjalne multimedialne aplikacje.

Z troską o komfort pobytu turystów pomyślano o uruchomieniu oferującego miejsca noclegowe hotelu oraz restauracji, w której w trakcie zwiedzania można odpocząć i się posilić. Dla tych którym niestraszne bardziej spartańskie warunki nocowania, dostępne jest pole namiotowe.