18-latek podejrzany o serię włamań w Iławie

W służbie policyjnej, kluczową rolę odgrywają tzw. czynności operacyjno-rozpoznawcze, które mają na celu weryfikację wcześniej zdobytych wiarygodnych informacji dotyczących przestępstw bądź pozyskiwanie nowych danych. To właśnie podczas realizacji tych czynności, stróże prawa zidentyfikowali młodego mężczyznę podejrzanego o serię włamań do sklepu spożywczego, stoiska z jedzeniem oraz ogródków działkowych. W najbliższym czasie, 18-letni zatrzymany będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Podczas nocnej zmiany w środę (13.09.2023 r.), sprawca, korzystając z nieobecności właściciela, włamał się do sklepu spożywczego poprzez wybicie szyby w drzwiach wejściowych. Nie doszło do kradzieży, gdyż został aktywowany alarm. Zdarzenie to zostało zgłoszone policji, która natychmiast rozpoczęła pracę na miejscu incydentu.

Podczas wykonywania czynności ustalili, że tego samego dnia miała miejsce kolejna kradzież z włamaniem. Tym razem sprawca, wykorzystując ponownie nieobecność właściciela oraz późną porę, dostał się do środka budki gastronomicznej przez podważenie drzwi wejściowych i ukradł pieniądze. Po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, policja natychmiast zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz pobrane ślady.

W trakcie tej samej nocy, doszło również do dwóch innych włamań. Tym razem sprawca uderzył w altanki położone na terenie Iławy, skąd zabrał lornetkę, piłę i baterię.