agroWARMA 2023: Unikalna okazja dla producentów i rolników w Gryźlinach

Za nami już 55 tysięcy gości i 7 hektarów przestrzeni ekspozycyjnej. Wystawcy, którzy pragną zaprezentować swoje produkty na terenie Lądowiska w Gryźlinach podczas Targów Warmii i Mazur – agroWARMA 2023, mają czas na zgłoszenie swojego udziału tylko do 11 sierpnia.

Przez dwa dni, lądowisko zamieni się w miejsce spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy producentami, rolnikami oraz lokalnymi mieszkańcami. Oferta prezentowana na targach obejmuje szerokie spektrum, począwszy od maszyn rolniczych, pasz, wyposażenia budynków gospodarczych, zwierząt hodowlanych i ozdobnych, po nawozy, środki ochrony roślin, budownictwo, odnawialne źródła energii, krzewy i rośliny ozdobne, urządzenia ogrodowe, tradycyjną i regionalną żywność, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz instytucje wspierające rolnictwo i obszary wiejskie.

Jednym z wielu atrakcji będą Targi Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, które co roku przyciągają wielu odwiedzających. Specjalistyczne jury oceniać będzie bydło mleczne oraz mięsne rasy oraz owce. Na ekspozycji zobaczymy m.in. bydło polskiej rasy czerwonej oraz zwierzęta futerkowe. Miłośnicy koni będą mogli podziwiać czempiony wśród źrebiąt ras zimnokrwistych. A młodzi hodowcy będą mieli okazję rywalizować w specjalnym konkursie.