Marcin Kuchciński z Koalicji Obywatelskiej obejmuje stanowisko marszałka województwa warmińsko-mazurskiego

Na stanowisku marszałka województwa warmińsko-mazurskiego zaszły zmiany. Nowym marszałkiem został Marcin Kuchciński, reprezentujący barwy Koalicji Obywatelskiej. Na tym stanowisku zastąpił Gustawa Brzezina, który po zdobyciu mandatu senatorskiego opuścił swoją poprzednią funkcję. Ta zmiana oznacza dla Kuchcińskiego końcówkę kadencji pełną wyzwań.

Tomasz Kurs, dziennikarz, zapytał Marcina Kuchcińskiego, czy przejście na stanowisko marszałka to duży krok dla kogoś, kto przez lata był wicemarszałkiem. Na co nowy marszałek odpowiedział, że pomimo bycia członkiem zarządu od 2015 roku i dobrze znanego mu funkcjonowania urzędu, to jednak jest to dość duża zmiana.

Kuchciński dodał, iż kompetencje, które posiadał do tej pory jako wicemarszałek, były jedynie fragmentem tego, co teraz będzie musiał obsłużyć jako marszałek. Wyraził swoje przekonanie, że teraz wszystkie obszary działalności samorządu znajdą się pod jego bezpośrednią opieką. Wyraził też, że czuje większe poczucie sprawczości, ale równocześnie także większą odpowiedzialność za funkcjonowanie województwa i urzędu.