Pełnomocnik do spraw kultury fizycznej z Warmii i Mazur – Tomasz Bartnik, nowy prezes Ludowych Zespołów Sportowych

Tomasz Bartnik, od lat aktywny promotor sportu wśród młodzieży, zarówno na terenie wschodnich stron województwa warmińsko-mazurskiego jak i zachodniej części Podlasia, objął nowe stanowisko pełnomocnika wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw kultury fizycznej. Jako prezes Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie ełckim, Bartnik zasłynął z organizacji bezpłatnych kursów nauki pływania, jazdy konnej oraz zajęć na lodowiskach dla dzieci i młodzieży. W piątek 02.02 oficjalnie otrzymał nominację na nowe stanowisko z rąk wojewody Radosława Króla.

Radosław Król, obecny wojewoda warmińsko-mazurski, podkreślił, że decyzja o wyborze Bartnika na to stanowisko była motywowana chęcią wykorzystania jego bogatego doświadczenia oraz licznych osiągnięć w propagowaniu aktywności sportowej wśród młodzieży.

Bartnik przez niemal dwie dekady umożliwia uczniom z regionu udział w feriach zimowych w Zakopanem oraz letnich wyjazdach do Międzyzdrojów. Dzięki takiemu zaangażowaniu, Bartnik stał się ważnym promotorem sportu i aktywności fizycznej na terenie wschodniej Warmii i Mazur oraz zachodniego Podlasia.