Sportowe święto ciężarowców: Gala Podnoszenia Ciężarów w Bydgoszczy

16 marca, w Bydgoskim Centrum Sportu, na sali przeznaczonej do konferencji, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyła się tam uroczysta Gala Podnoszenia Ciężarów. To sportowe spotkanie było okazją do podsumowania osiągnięć i sukcesów minionego roku, a dokładnie roku 2023.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyrazy uznania dla tych, którzy wyróżnili się na arenie międzynarodowej. Wśród laureatów znaleźli się zarówno medaliści Mistrzostw Europy i Świata, jak i trenerzy z różnych klubów oraz kadry narodowej. Hubert Pietrzak, reprezentujący TS NIDA Nidzica, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy U-20 w Bukareszcie, był jednym z uhonorowanych zawodników. Obok niego nagrodzony został również Marek Nachtygal, trener TS NIDA i asystent szkoleniowca reprezentacji narodowej U-20.

Gala cieszyła się obecnością wtajemniczonych gości. Między innymi sportowy świat reprezentowali Prezydent Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów (EWF), Antonio Conflitti, oraz Sekretarz Generalny EWF, Milan Mihajlović.