Tragiczny wypadek drogowy w Giżycku kończy się śmiercią dwóch młodych mężczyzn

Giżycka Komenda Miejska Policji podała do wiadomości publicznej informacje dotyczące straszliwego wypadku, który miał miejsce w piątkowe popołudnie 22 marca. Wydarzenie to rozegrało się na wylocie z Giżycka w kierunku Mrągowa, a jego ofiarami padło dwóch młodych mężczyzn, którzy poruszali się srebrnym samochodem osobowym Volkswagen Passat.

Nieszczęsne zdarzenie miało miejsce na giżyckim odcinku drogi krajowej numer 59, dokładniej na ulicy Moniuszki. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy policji sugerują, że kierujący pojazdem marki Volkswagen utracił kontrolę nad swoim autem podczas pokonywania łuku drogi. Skutkiem tego było zjechanie przez niego na przeciwny pas ruchu, którym to akurat poruszała się ciężarówka wyposażona w wysięgnik.

Samochód osobowy Volkswagen Passat i ciężarówka zderzyły się czołowo. Publikowane zdjęcia z miejsca zdarzenia ukazują, jak samochód osobowy jest wbity do środka kabiny ciężarówki aż do poziomu środkowego słupka. W wyniku tego zdarzenia, dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat, będących pasażerem i kierowcą Volkswagena Passat, straciło życie.

Kierujący ciężarówką mężczyzna był na szczęście trzeźwy w czasie wypadku. Niemniej jednak, droga była zablokowana przez kilka następnych godzin po wypadku, co musiało utrudniać ruch innym uczestnikom drogi.