Tragedia na Warmii i Mazurach: pijany kierowca busa z zakazem prowadzenia pojazdów potrącił rodzinę

Na terenie Małdyt, miejscowości położonej w województwie warmińsko-mazurskim, doszło do tragicznego wypadku. Kierujący busem mężczyzna stracił kontrolę nad swoim samochodem, narażając życie rodziny – dwojga dorosłych i pięcioletniego dziecka. Sprawca tego zdarzenia był pod wpływem alkoholu i dodatkowo posiadał oficjalny zakaz kierowania pojazdami. Pomimo tych faktów, Sąd Okręgowy w Elblągu postanowił nie umieszczać go w areszcie.

Zdarzenie miało miejsce 1 kwietnia, w poniedziałek, na terenie wspomnianych wcześniej Małdyt. Informacje o tym przekazała sierżant Paulina Śliwińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Jak wynikało z jej relacji, 27-letni sprawca kierował busem marki Fiat, gdy na prostym odcinku drogi stracił kontrolę nad pojazdem. W rezultacie uderzył w drzewo, po czym zjechał na pas ruchu przeciwnego kierunku i w końcu wjechał na chodnik. Na tym ostatnim, niestety, znajdowała się rodzina z pięcioletnim dzieckiem, której nie udało się uniknąć zderzenia.

Potrącone osoby wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Pięcioletni chłopiec został przewieziony śmigłowcem do najbliższego szpitala. Jego rodzice trafili tam karetką pogotowia. Na szczęście, po dokonanych badaniach okazało się, że ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Wszystko wskazuje na to, że rodzice opuścili placówkę medyczną jeszcze tego samego dnia wieczorem. Stan zdrowia ich syna oceniony jest jako stabilny, mimo ogólnych potłuczeń pozostał jednak na obserwacji przez kilka dni więcej.