Nadchodzi nowy odcinek drogi ekspresowej S16 łączący Barczewo z Biskupcem na Warmii i Mazurach

Województwo warmińsko-mazurskie niedługo może rozpocząć budowę nowego fragmentu drogi ekspresowej S16. Konkretnie chodzi o odcinek, który będzie łączył miejscowości Barczewo i Biskupiec. Jest to możliwe, ponieważ Sąd Okręgowy w Warszawie nie przychylił się do skarg, które zostały zgłoszone do wyroku Krajowej Izby Odwoławczej przez inne podmioty. To z kolei otwiera drogę do podpisania kontraktu z firmą PORR, która zwyciężyła w przetargu na realizację tego projektu.

Całkowita długość drogi ekspresowej S16, po jej ukończeniu, wyniesie około 230 kilometrów. Droga ta ma za zadanie połączyć trasę S51 w Olsztynie z trasą S19 w Knyszynie, przechodząc przez Ełk, gdzie nastąpi połączenie z drogą ekspresową S61. Wytyczona trasa stanie się jednym z kluczowych korytarzy transportowych w północno-wschodniej Polsce i umożliwi łatwy dostęp do wielu popularnych miejsc turystycznych na terenie Mazur.

Na chwilę obecną, najbardziej zaawansowany jest odcinek drogi w województwie warmińsko-mazurskim. Już istnieje trasa pomiędzy miejscowościami Biskupiec i Borki Wielkie. Przewiduje się, że prace budowlane pomiędzy Borkami Wielkimi a Mrągowem dobiegną końca jeszcze w tym miesiącu.