Trzej mężczyźni zatrzymani za brutalny atak maczetami na mieszkańca Ełku

Na początku tygodnia, policja w Ełku poinformowała o zatrzymaniu trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o przeprowadzenie brutalnego ataku na jednego z mieszkańców tego miasta. Zdarzenie miało miejsce pod koniec marca, a ofiara została ciężko ranna. Jak podaje policja, sprawcy wykorzystali w ataku maczety, co wskazuje na poważny charakter przestępstwa. Zaatakowany mężczyzna utrzymuje, że motywem napaści były prywatne rozgrywki.

W dniu ataku, trzej zamaskowani sprawcy przypuścili atak na mieszkańca Ełku. Każdy z nich był uzbrojony w maczetę, której używał do zadawania ciosów ofierze. Rany jakie pokrzywdzony odniósł były liczne i poważne. Po dokonaniu brutalnej napaści, napastnicy zdołali uciec z miejsca przestępstwa.

Jednakże, już dzień po zdarzeniu służby policyjne zatrzymały pierwszego z podejrzanych. Podczas przeszukania jego domu znaleziono maczety, które prawdopodobnie były używane w czasie ataku. Dodatkowo, na miejscu zabezpieczono substancję narkotyczną – mefedron. Jak informuje mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz, rzecznik ełckiej policji, ofiara i pierwszy podejrzany znali się od dawna i umówili na spotkanie w dniu ataku.

23-letni mężczyzna usłyszał zarzuty związane z przemocą fizyczną z użyciem niebezpiecznego narzędzia, groźbami karalnymi oraz wywieraniem presji na pokrzywdzonego. Został on tymczasowo aresztowany. W poniedziałek, służby policyjne poinformowały o zatrzymaniu dwóch pozostałych sprawców ataku – to mężczyźni w wieku 25 i 32 lat, także mieszkańcy Ełku. Przesłuchania oraz ekspertyzy potwierdziły ich udział w tym brutalnym incydencie.