Warmia i Mazury czyli Kraina Wielkich Jezior

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów, jakie można znaleźć na terenie Polski. Tylko szkoda, ze tak wielu Polaków zapomina o nim podczas planowania urlopu. Tutaj również można znaleźć piękne plaże, które wcale nie są tak zatłoczone, jak te znajdujące się nad Bałtykiem. Co warto wiedzieć jeszcze o tym regionie? Czego nie można tutaj przeoczyć?

Dlaczego Warmia i Mazury to Kraina Wielkich Jezior?

Chyba nie da się wymienić wszystkich jezior, jakie znajdują się na Mazurach. Gdyby ktoś chciał przepłynąć je podczas jednego pobytu, to miałby na to nikłe możliwości. Dlaczego? Ponieważ jest ich zbyt dużo. Czy ktoś w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jedno z najważniejszych miejsc, jeżeli chodzi o 28 najpiękniejszych miejsc na świecie. Tak właśnie jest, że te jeziora zostały również ujęte w rankingu światowym. Najbardziej popularne są jeziora Śniardwy, którego powierzchnia wynosi 113,8 km². Zaraz za tym, poleca się kolejny akwen wodny – jezioro Mamry (105 km²). Chociaż czy można odmówić uroku jeziorze Niegocin? A także jest jeszcze Jeziorak! Oj, tych jezior jest tutaj naprawdę wiele. Warto wiec wykorzystać okazję do tego, aby poznać je z najlepszej strony, czyli z perspektywy wody.

W sezonie wiosenno-letnim nad prawie każdym jeziorem działa przystań skąd można wyczarterować jachty i łódki różnych rozmiarów. Takie, na które potrzebne są odpowiednie pozwolenia, jak również nie. Warto chociaż raz skusić się na taką wyprawę, aby móc sprawdzić, co tak naprawdę Kraina Wielkich Jezior ma do zaoferowania. Dzięki temu będzie można również odpocząć w zupełnie innych, niż hotelowych warunkach do tej pory.