Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne ostrzeżenie dla Warmii i Mazur

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego już przyzwyczaili się do częstych ostrzeżeń IMGW, które stały się ich codziennością. Niestety, ta sytuacja nie uległa zmianie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił na nowo zaalarmować obywateli całego regionu.

Upał panujący od rana, zastąpiony burzą w południe – taki obraz ostatnich dni na Warmii i Mazurach niestety pozostanie niezmieniony również dzisiaj.

Tegoroczny piątek (31 maja) przyniósł ze sobą nowe ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczące całego obszaru województwa warmińsko-mazurskiego.

Prognozy przewidują nie tylko intensywne opady deszczu. Burzom mają towarzyszyć także silne porywy wiatru, osiągające prędkość nawet do 70 km/h. Mieszkańców Warmii i Mazur czeka również zagrożenie spowodowane możliwością opadów gradu. W trosce o swoje dobra materialne, powinni oni podjąć wszelkie możliwe środki zabezpieczające przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Działania te są szczególnie ważne w piątek (31 maja), gdyż ostrzeżenie obowiązuje od godz. 11 aż do końca dnia.

Według rzecznika Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, w czwartek (30 maja) straż pożarna z tego regionu odnotowała aż 43 interwencje wynikające z konieczności usuwania skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.