Na Warmii i Mazurach składane są wnioski o przyznanie świadczenia 800 plus na nowy okres rozliczeniowy

Rodzice z terenów Warmii i Mazur przekazali ZUS ponad 51 tysięcy wniosków o przyznanie świadczenia 800 plus na kolejny okres rozliczeniowy. Informacje te przekazała PAP regionalna rzecznik prasowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Anna Grabowska. Wnioski muszą zostać złożone nie później niż 30 czerwca, aby gwarantować ciągłość wypłat tego świadczenia.

Grabowska przypomniała, że od początku lutego br. mają miejsce przyjęcia wniosków o przyznanie świadczenia 800 plus na nowy okres rozliczeniowy, który ma trwać od 1 czerwca 2014 r. do końca maja 2025 r.. Wnioski można składać za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji – portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej czy Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Alternatywnym sposobem jest użycie darmowej aplikacji mZUS.

Rzecznik prasowy ZUS podkreśliła, że w ciągu niecałych dwóch tygodni, liczba złożonych wniosków na terenie całego kraju wyniosła ponad 1,5 miliona. Z tego, na terenie Warmii i Mazur nadesłano ponad 51 tysięcy wniosków.

Grabowska wyjaśniła również, że jeżeli rodzice złożą wniosek o przyznanie świadczenia 800 plus w okresie od 1 lutego do 30 czerwca, mają prawo do otrzymania świadczenia od początku nowego okresu rozliczeniowego, tj. od 1 czerwca do końca maja następnego roku kalendarzowego. Natomiast jeśli wniosek zostanie złożony po 30 czerwca, prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca, w którym został złożony wniosek do końca okresu rozliczeniowego.