Policjanci z Biskupca zatrzymali kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdu.

Podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci z Biskupca zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem marki Audi, który nie powinien był znaleźć się za sterami pojazdu. Przyczyną było nałożone na niego przez sąd ograniczenie w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niezastosowanie się do wyroku sądu jest przestępstwem, które może skutkować surową karą, aż do pięciu lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek (09.01.24r.) około godziny 15:15 w miejscowości Szwarcenowo. Policjanci patrolujący okolicę zatrzymali do kontroli kierującego audi. Po sprawdzeniu danych 64-letniego mężczyzny, okazało się, że sąd nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec gminy Biskupiec będzie musiał stawić się ponownie przed wymiarem sprawiedliwości.

Dla wszystkich, którzy mogą toczyć podobne spory prawne lub są świadkami takich działań, przypominamy: ignorowanie wydanego przez sąd zakazu jest poważnym przestępstwem. Za takie postępowanie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.