Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Europejskim Kongresie Samorządów: Wiedza, Doświadczenie i Współpraca

Raz jeszcze Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM) dał się zauważyć na prestiżowym Europejskim Kongresie Samorządów. To wydarzenie trwające dwie doby pozwoliło liderom samorządowym, ekspertom różnorodnych sfer publicznych, naukowcom, przedstawicielom sektora biznesowego oraz mediów na wymianę cennych doświadczeń i wiedzy.

Europejski Kongres Samorządów jest znany jako miejsce spotkań i dzielenia się korzystnymi praktykami. Jest też doskonałą platformą dla nawiązywania współpracy z firmami i instytucjami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Program Kongresu obejmuje kilkanaście ścieżek tematycznych, składających się z ponad 200 różnorodnych wydarzeń – od bloków programowych, przez raporty, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady, aż po prezentacje i uroczystą galę.

W tym roku centralnym punktem dyskusji był temat „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”. Na liście prelegentów znaleźli się liczni eksperci z instytucji publicznych, uczelni wyższych oraz przedstawiciele biznesu, wśród nich również eksperci z UWM. Wśród atrakcji dla gości była możliwość rozmowy z pracownikami Centrum Współpracy z Otoczeniem-Społeczno-Gospodarczym UWM, a także słuchania koncertu Orkiestry Akademickiej UWM.

— Po raz trzeci nasze stoisko znajdowało się w tym samym miejscu hotelu, dzięki czemu wielu odwiedzających gości z poprzednich lat wiedziało już, gdzie nas znaleźć. Nasza obecność tam pozwala na budowanie fundamentów pod nowe formy współpracy. To były dwie dni pełne intensywnych rozmów, zdobywania nowych znajomości i inicjatyw, a także nawiązywania kontaktów. Jako uczelnia jesteśmy rozpoznawalni nie tylko na poziomie lokalnym i regionalnym. W czasie Kongresu mieliśmy okazję nawiązać współpracę z jednostkami z takich krajów jak Litwa, Portugalia, Chorwacja czy Ukraina — wyjaśnia Marta Wangin, dyrektorka Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym.