Warmińska Opowieść Wigilijna – musical inspirowany Warmią i Mazurami

W dniach od 14 do 16 grudnia mieszkańcy naszego regionu mogli zobaczyć spektakl, który inspirowany jest Warmią i Mazurami. Artystyczne dzieło było wystawiane w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii, której siedziba znajduje się w Olsztynie. Spektakl zatytułowany został pod tytułem „Pora Jeziora”. Spektakl inspirowany był opowieściami, baśniami, a także legendami, które związane były z naszym regionem.

Autorzy spektaklu podczas tworzenia dzieła inspirowali się głównie legendami nawiązującymi do Łyna, Krysna i Królu Sielaw. Ponadto warto zaznaczyć, że spektakl został stworzony przez ludzi, którzy są związani lub urodzeni na Warmii i Mazurach. Dzieło zawiera w sobie elementy folkloru, kulturę taneczną i muzyczną naszego regionu. Dzieło skierowane jest do różnej grupy odbiorców.

W spektaklu występują: Grzegorz Pierczyński, Anna Sztejner, Paulina Janczak, Agnieszka Tylutki, Wojciech Daniel, Beata Olga Kowalska, Karol Drozd, Tomasz Bacajewicz, Mikołaj Ostrowski, Kamila Połońska, Piotr Michalczuk, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmiński-Mazurskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, Pracownia Tańca Pryzmat, Chór Cantores Varmienses.

Za realizację wydarzenia odpowiadają: Piotr Sułkowski, Tomasz Szymuś, Ałbena Grabowska, Daniel Wyszogrodzki, Jerzy Jan Połoński, Iwona Pavlović, Joanna Martyniuk, Filip Marszałek.