Czym może pochwalić się stolica polskiego żeglarstwa?

Warmia i Mazury to dwa bardzo rozległe tereny, jakie można znaleźć na wchodzie Polski. Chociaż właściwie można by do tego dorzucić górną, północną część kraju. Nie brakuje chętnych osób do tego, aby zwiedzić ten region Polski.

Zarówno, jeżeli mowa jest o Polakach, jak również turystach z innych krajów. Nie brakuje tu bowiem miejsc, gdzie znaleźć można wiele atrakcji oraz zabytków.

Co należy zwiedzić na Warmii i Mazurach?

Gdzie znajduje się stolica polskiego żeglarstwa? W Giżycku. Tak właśnie nazywane jest nieoficjalnie to miasto. Giżycko znajduje się pomiędzy dwoma jeziorami – Kisajno i Niegocin. Dlaczego tak właśnie nazywa się tą urokliwą miejscowość? Ponieważ znaleźć można tu aż 11 portów żeglarskich. Chyba w żadnym innym mieście, jakie jest położone na Mazurach, nie można znaleźć ich aż tylu. Do Giżycka ściągają nie tylko turyści, ale bardzo często można tu spotkać znane osobistości, jakie występują w różnych filmach. To właśnie w Giżycku znaleźc można Twierdzę Boyen, a także ma się możliwość zjedzenia kolacji na zamku krzyżackim, który został zaadoptowany na hotel.

Frombork nazywany jest klejnotem Warmii

Z czym kojarzyć się może nazwa tego miasta? Oczywiście, że z Mikołajem Kopernikiem. To on właśnie tutaj miał swoje miejsce na ziemi, gdzie studiował mapę nieba. W tym właśnie mieście opublikował on swoje największe dzieło „O obrotach sfer niebieskich”. Tutaj też, na Wzgórzu Katedralnym, znajduje się grób tego wielkiego uczonego. Nie można również zapomnieć o tym, że to właśnie w tym mieście znaleźć można muzeum, jakie zostało w całości poświęcone temu wielkiemu astronomowi.

One thought on “Czym może pochwalić się stolica polskiego żeglarstwa?

Dodaj komentarz