Triumf ełckich judoków na Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo

Zawodnicy ełckiego Klubu Judo Shamo zasłużyli na ogromne uznanie za swoje osiągnięcia podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo. W Kwidzynie zdobyli łącznie aż osiem medali, co bez wątpienia świadczy o niebywałym sukcesie tych młodych sportowców. Trener Krzysztof Sosnowski może być dumny ze swoich podopiecznych, którzy po przerwie wakacyjnej powrócili do rywalizacji z takim rozmachem.

Mistrzostwa były przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: U13 (rocznik 2010-2011) oraz U15 (rocznik 2008-2009). W kategorii +65kg U13 złoty medal zdobyła Lena Gajewczyk. Dawid Wyrzykowski został drugi w kategorii -65kg U13, a Dawid Sałek uzupełnił kolekcję medali ełczan, zdobywając brąz w wadze -55 kg.

W grupie wiekowej U15, również w kategorii -65kg, doszło do zaciętej walki pomiędzy Kingą Antosiewicz i Otylią Sosnowską. Po trzech pojedynkach obie zawodniczki zakwalifikowały się do półfinału, gdzie ostatecznie musiały stawić czoło sobie nawzajem. Jak relacjonuje trener ełczan, z pojedynku zwycięsko wyszła Kinga, która zdobyła srebro, natomiast Otylia stanęła na trzecim stopniu podium.

Zadowolona ze swojego triumfu w kategorii U13, Lena Gajewczyk postanowiła zmierzyć się ze starszymi rywalami. Tu również Lena nie miała sobie równych. Wygrała trzy walki w swojej grupie i awansowała do półfinału, kończąc zawody na trzecim miejscu.

W konkurencji OPEN dla dziewcząt, najwyższe laury powędrowały do Kingi Antosiewicz, która okazała się najlepsza spośród 19 startujących zawodniczek. Tym samym Kinga zdobyła swój drugi medal podczas tych Mistrzostw Polski Młodzików w Sumo.

Podczas drużynowego turnieju sumo dziewczyny – Kinga, Otylia i Lena – uplasowały się na trzecim miejscu spośród 11 startujących zespołów.

Ełccy zawodnicy zakończyli Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo z imponującym dorobkiem 8 medali!

Koszty wyjazdu zostały częściowo pokryte z funduszy budżetu miasta Ełk.